Aktuálně

Rybářský tábor „Staňkov 2017“

 

                         Vel-ká rybářská výprava

Ve dnech 28.4 – 1.5. 2017 proběhla akce rybářského kroužku u rybníka Staňkov. Zprvu to vypadalo, že nám počasí přát nebude, ale v sobotu se k radosti všech zúčastněných umoudřilo. V sobotu ráno po snídani šly děti na ryby a vydržely až do oběda. Dopoledne moc úlovků nebylo. Po poledním klidu byla objednaná návštěva. Náš věrný kamarád z Vietnamu. Trvale žijící v ČR. Přijel s dětmi vařit vietnamské závitky a udělat přednášku o Vietnamu. Proběhl i kurz vietnamštiny , který děti náramně pobavil. Dokonce si  ráno  pomatovaly jak se řekne dobrý den :-)  . Odpoledne zkusily štěstí na rybách , které si tentokráte nechaly říct. Úlovky byli v celku pěkné , jak uvidíte na fotkách.

V neděli foukal vítr , ale malé rybáře to neodradilo od vody. Za neustálého dotírání vedoucích zda mají čepici a zapnutou bundu , vydržely na rybách celý den ( s výjimkou jídla a malého poledního klidu , který je vůbec nebavil). Děti si stihly vyrobit ještě k večeru krásnou čarodějnici , kterou večer spálily a opekly na ní buřtíky , někteří rohlíky a po vzoru amerických filmů i maršmelouny. A splnými bříšky největší odvážlivci vyrazili na stezku odvahy.

V pondělí ráno velice neradi zabalily věci , uklidily tábor. Rozdaly se diplomy a medaile , zhodnotil se tábor a vyrazily domů k rodičům.

Děti přijely domů unavené, špinavé , ale šťastné a plné dojmů.

O co si děti napsaly na kroužku ježíškovi , se mi podařilo splnit spolu se sponzory, přáteli a realizačním týmem. A tímto moc všem děkuji za spolupráci.

Kamil Hofman

Zde je odkaz na fotky z akce:

http://kamilhofman.rajce.idnes.cz/Velrybarska_vyprava_Stankov_2017/