Aktuálně

Výlet rybářského kroužku

V sobotu 30. dubna jsme s kroužkem podnikli výlet do nově otevřeného muzea rybářství a lesnictví na Jindřichohradecku. Počasí nám vyšlo na jedničku. Ráno jsme se všichni sešli v klubovně, […]

V sobotu 30. dubna jsme s kroužkem podnikli výlet do nově otevřeného muzea rybářství a lesnictví na Jindřichohradecku. Počasí nám vyšlo na jedničku. Ráno jsme se všichni sešli v klubovně, chviličku jsme čekali na opozdilce, kteří jsi trochu přispali. V půl deváté jsme vyrazili z klubovny po Jindrově stezce okolo našeho krásného rybníku Vajgar. Muzeum se nachází v bývalém mlýně pozdější vodní elektrárně vedle zámku a pivovaru. Expozice muzea byla uchvátná , což se projevilo na pozornosti dětí poslouchaly z velkým zaujetím a  vůbec nezlobily. Ke konci prohlídky jsme shlédli několik filmů , kde nejvíce zaujal výlov rybníku Vajgar z minulého století.  Návštěvu jsme ukončili společnou fotografií před muzeem. Cestou zpět jsme si v Panské ulici dali zmrzlinu a pizzu a pomalým krokem se vydali zpět na základnu.

Po té co jsme dorazili , na nás čekalo  občerstvení. Čerstvě upečené domácí buchty, buřtíky a pečivo . Rozdělali jsme oheň  a kluci holkám  gentlemansky upekli buřtíky. Když se všichni dosytnosti najedli a napili , vyrazili jsme k sádce nazývaný „Rožmberk“. Děti byli již natěšeny až nahodí splávek s návnadou do vody. Jelikož týden před tím nám počasí nepřálo a teploty v noci ukazovali pod nulu. Voda se nám ochladila a ryba přestala přijímat námi nabízenou potravu. Ti co jen přece vydrželi se dočkali úspěchu. Podařilo se nám chytit dva kapříky a  amura , které jsme opatrně vrátili  zpět do vody. Po čtvrté hodině akce skončila příjezdem rodičů.