Aktuálně

Závody v LRU plavaná Nova Domus 2024

Závody v LRU plavaná Nova Domus 2024

Ve dnech 20 – 21.4 2024 se na řece Nežárce, pod patronací starosty města Jindřichův Hradec Ing. Mgr. Michala Kozára, MBA., konal jubilejní 30. ročník tradičního, a nutno podotknout i nejstaršího v České republice, pohárového závodu v lovu ryb udicí na plavanou. 30.ročník se sice měl konat již v loňském roce, nicméně stopku nám vloni vystavila příroda a povodňový stav s vteřinovým průtokem 50 m3 neumožnil připravované 30-ti leté jubileum.

V letošním roce se již příroda umoudřila, pokud budeme za normální brát ranní mrazy, sobotní déšť a vítr. V neděli sice již nepršelo, nicméně ranní teploty kolem – 4°C, nebyly také „nic moc“.

Co se týká ochoty ryb přijímat nabízené nástrahy, lze tento ročník považovat za úspěšný. Ačkoliv v sobotu bylo deštivo a celkem nevlídno, ryby braly ochotně. V neděli se to sice trochu pokazilo, ale všichni závodníci si tu svou rybku chytili. Někdo méně, jiný více. O úspěšnosti rybářů svědčí i největší nalovená váha ryb jednoho závodníka 22,5 kg. Celkem 67 závodníků nalovilo za oba dny 521,28 kg ryb, což je průměr 3,89 kg na osobu a závod.

Na jubilejním ročníku samozřejmě musí být hosté, tudíž slavnostního zahájení a losování se zúčastnil hospodář místní organizace Jindřichův Hradec pan Kamil Hofman a slavnostního vyhlášení výsledků a předání cen pro ty nejlepší se ujal starosta města Jindřichův Hradec Ing. Mgr. Michal Kozár, MBA.

Celkovým vítězem se stal v kategorii dospělých Vojtěch Maštera z Třebíče, v kategorii do 15-ti let Pavel Šmíd z Nepomuku a v kategorii do 20-ti let Jan Šimice z Plzně.

Na závěr si dovolím poděkovat městu Jindřichův Hradec a zvláště panu starostovi za podporu, která je nám poskytována.

Vhledem k tomu, že tento náš tradiční závod Nova Domus přilákává každoročně do Jindřichova Hradce mezi 60 – 100 závodníky, jejichž kladná vyjádření o malebnosti města a příjemnému okolí Jindřichova Hradce a jsou zárukou, že se k nám budou vracet nejenom jako závodníci , ale i jako turisté a návštěvníci během roku. Takže si dovolím tvrdit, že i my přispíváme tímto svou troškou k propagaci našeho jindřichohradeckého regionu.

                                                                                                              Za pořadatele

                                                                                                                              Ing. Josef Kostka

                                                                                                              Předseda MO ČRS z.s. J.Hradec